تماس : 09127666385

انواع موتور تردمیل

10 / 10
از 1 کاربر

تردمیل ها برای تامین انرژی مورد نیار خود از موتورهای مختلفی بهره میبرند. تردمیل دارای بخش های مختلفی نظیر تسمه تردمیل و همچنین موتور می باشد.  از انواع موتور تردمیل میتوان به موتور AC و همچنین موتور DC اشاره کرد.موتور DC برای تردمیل های خانگی به کار میروند و از برق خانگی تغذیه میکنند. موتور AC نیز از انواع موتور تردمیل و مخصوص تردمیل های باشگاهی میباشد و از جریان برق متناوب تغذیه میکند.

البته برخی از تردمیل های خانگی وجود دارند که از موتور AC بهره میبرند. قیمت انواع موتور تردمیل بستگی به نوع آن متفاوت است. قیمت موتور تردمیل بستکی به قدرت آن دارد. هرچه قدرت موتور تردمیل بیشتر باشد قیمت آن نیز بالاتر است.

تردمیل های خانگی همانطور که گفته شد از موتور DC‌ بهره میبرند که باعث شده تا از صدای کمتری نسبت به تردمیل ها با موتور AC برخوردار باشد. مصرف برق تردمیل های خانگی نیز از تردمیل های باشگاهی کمتر است و صرفه اقتصادی بیشتری دارند.

نکته حائز اهمیت در انتخاب تردمیل برای افراد چاق و سنگین وزن این است که بهتر است از تردمیل با موتور AC استفاده کنند زیرا به طبع قدرت آن از تردمیل با موتور DC بالاتر بوده و میتواند وزن فرد را به خوبی جابجا کند.

از انواع موتور تردمیل در حال حاضر فقط موتورهای DC و همچنین AC بر روی تردمیل ها به کار میرود و اگر سری به بازار فروش تردمیل زده باشید مشاهده خواهید کرد که تردمیل ها با موتورهای AC و DCدر بازار موجود میباشند. میتوان گفت قطعات به کار رفته در ساخت موتور های AC و DC یکسان است اما ممکن است از قطعات پرقدرت تر در ساخت موتورهای AC به کار رفته باشد.

از اجزا به کار رفته در انواع موتور تردمیل میتوان به  روتور اشاره کرد که با چرخشی که انجام میدهد باعث ایجاد توان مکانیکی میشود. استاتور در موتورهای DC  و AC‌ از قطعات ثابتی است که از سیم پیچی ها و همچنین آهن ربا برخوردار است.

سیم پیچی ها از قسمتهای مهم انواع موتور تردمیل هستند که به صورت به هم تنیده و به شکل یک کناف میباشند که در اصل هسته مغناطیسی از جنس آهن (آهن نرم) میباشند.

کموتاتور وظیفه انتقال جریان انرژی و یا همان جریان الکتریسیته به سیم پیچی ها را دارد.

روش تعمیر موتور DC و همچنینAC تردمیل شباهت های زیادی به هم دارد و تفاوت آنچنانی با یکدیگر ندارند. تعمیر تردمیل و بخصوص تعمیر موتور تردمیل از کارهای تخصصی میباشد که در صورت نداشتن آگاهی و علم کافی نمیتوان نسبت به تعمیر آن اقدام کرد. ممکن است تعمیر تردمیل به صورت ناشیانه باعث شود تا سایر قسمت های تردمیل نیز آسیب دیده و کار را پیچیده تر و سخت تر کند. بهتر است در صورتی که از روش های تعمیر تردمیل و بخصوص روش تعمیر موتور AC و نیزDC تردمیل آگاهی ندارید از نمایندگی های مجاز که در این زمینه از تجربه کافی برخوردار هستند یاری بگیرید. در روش های تعمیر موتور AC و DC از تکنیک های عیب یابی و همچنین ابزارهای تعمیر استفاده میشود که توسط افراد معمولی و با دانش کم نمیتوان آن را انجام داد. 

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :