تماس : 09127666385

تسمه تردمیل

8 / 10
از 3 کاربر

در واقع تسمه تردمیل را میتوان یکی از بخش های اصلی تردمیل نامید که توسط موتور تردمیل به حرکت در می آید. حتما مشاهده نموده اید که در هنگام دویدن کاربر بر روی تردمیل، بیشترین برخورد پای کاربر با تسمه تردمیل است. به همین خاطر تسمه تردمیل در دستگاه تردیمل از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و تسمه تردمیل از قطعاتی است که از اصطکاک بالایی نیز برخوردار است.

همین اصطکاک بالا و تماس مداوم تسمه تردمیل با پا باعث شده تا تسمه تردمیل ها از مقاومت بالایی در برابر سایش و همچنین کشش برخوردار باشند. در هنگام انتخاب تسمه تردمیل ضخامت تردمیل از شاخصه های حائز اهمیت محسوب میشود. ضخامت هایی که برای تسمه تردمیل های کنونی وجود دارد میتواند به ۱.۴ ، ۱.۸، ۲.۲ و همچنین ۳ میلیمتری اشاره کرد که استفاده از ضخامت های مختلف بستگی به قدرت و همچنین نوع تردمیل دارد.

میزان سفتی تسمه تردمیل از اهمت بالایی برای کاربر برخوردار است، هرچه میزان سفتی تسمه تردمیل کم باشد و یا دچار لقی باشد بر روی تعادل شما به هنگام دویدن تاثیر خواهد گذشت. برای تنظیم میزان سفتی تسمه تردمیل بسیاری از فروشندگان به هنگام تجویل تردمیل به مشتری یک آچر آلن به مشتری تحویل داده تا بتواند در صورت مشاهده لقی و یا شل شدن تسمه تردمیل بتواند آنرا تنظیم و سفت کند.

برخی اشخاص در صورت مشاهده لغزش یا لقی در تسمه تردیمل یا تسمه موتور تردمیل شروع به سفت کردن آن با آچار میکنند. به یاد داشته باشید که سفت کردن تسمه موتور تردمیل همیشه راه چاره نیست. هر چه تسمه موتور تردمیل سفت تر شود دستگاه محرک تردمیل باید بیشتر کار کند. بیشتر کار کردن سیستم محرک باعث میشود که برق بیشتری نیز مصرف شود. تسمه های سفت میبایست شل شوند ولی به خاطر داشته باشید که همزمان لقی آن نیز برطرف شود و لقی در هنگام استفاده مشاهده نشود.

تسمه تردمیل در صورت خرابی نیاز به تعویض شدن دارد. از همین رو باید بگوییم نحوه تعویض تسمه تردمیل بستگی به ابزارهای خاص و مهارت تعمیر کار دارد. اگر درنحوه تعویض تسمه تردمیل مهارت کافی وجود نداشته باشد ممکن است در هنگام تعمیر باعث آسیب زدن به تردمیل و تسمه تردمیل شویم لذا بهتر است تعویض تسمه تردمیل را به متخصصین این کار سپرده و خیالمان را بابت تعویض تسمه تردمیل راحت کنیم.

تسمه تردمیل به مرور و بر اثر اصکاک فراوانی که ایجاد میکند دچار خرابی میشود که معمولا عمر مفید تسمه تردمیل در حدود ۴ تا ۶ سال است. نوعی از تسمه های هلندی که از نوع تسمه تردمیل خوب به شمار میروند میتوانند تا ۶ سال نیز عمر کنند.

حتی اگر تردمیل استفاده هم نشده باشد تسمه تردمیل می بایست بعد از گذشت عمر مفید خود تعویض شود تا بتواند کارایی صحیح خود را داشته باشد. معمولا خرابی تسمه تردمیل نیز نشانه ها و علائمی دارد که برخی از نشانه های آن بو دادن آن است. هر گاه بوی سوختگی همانند سوختگی دستگیره قابلمه حس کردید، بدین معناست که تسمه تردمیل خراب شده و میبایست تعویض شود.

در صورت مشاهده خرابی و فرسایش روی تسمه تردمیل و همچنین خرابی اتصالات باید نسبت به تعویض تسمه تردمیل اقدام کنید. سرویس و همچنین روغنگاری تسمه تردمیل باعث میشود که عمر تسمه تردمیل به نسبت افزایش یابد و دیرتر منجر به خرابی شود.

در صورت خرابی تسمه تردمیل میتوانید به فروشگاه تسمه تردمیل مراجعه کرده و تسمه تردمیل مناسب دستگاه خود را تهیه کنید. اگر خودتان مایل به تعویض تسمه تردمیل نیستید میتوانید از فروشگاه تسمه تردمیل درخواست کنید تا برای تعویض تسمه تردمیل تعمیرکار به محل مورد نظر شما ارسال کرده و تعمیر تسمه تردمیل را در محل انجام دهد.

قیمت تسمه تردمیل هم متفاوت است. از جاییکه هر تردمیلی تسمه تردمیل خود را دارد، ‌سایز و ابعاد تسمه تردمیل نیز متغیر است و نمیتوان یک تسمه تردمیل را برای تمامی تردمیل ها استفاده کرد. قیمت خرید تسمه تردمیل های مختلف متفاوت است. قیمت خرید تسمه تردمیل ۴۲ در ۲۶۰ با قیمت خرید تسمه تردمیل با ابعاد ۴۵ در ۲۵۸ متفاوت است.

برای خرید نوار نقاله تردمیل به یاد داشته باشید که سعی کنید تا نوار نقاله اورجینال را خریداری کنید. خرید نوار نقاله تردمیل اورجینال از مزیت های زیادی برخوردار است. از مزیت های خرید نوار نقاله تردمیل به صورت اورجینال میتوان به اصکاک بسیار کم، خواص آنتی استاتیک، عمر بیشتر اشاره کرد.

برای خرید نوار نقاله تردمیل میتوانید به صورت حضوری از فروشگاه نسبت به خرید نوار نقاله تردمیل اقدام کنید و یا از فروشگاه های اینترنتی معتبر که تسمه تردمیل یا نوار نقاله به فروش میرسانند، خرید اینترنتی تسمه تردمیل را انجام دهید. خرید اینترنتی تسمه تردمیل از فروشگاه های اینترنتی دارای نماد اعتماد میتواند بسیار بصرفه تر نسبت به خرید حضوری باشد. خرید اینترنتی تسمه تردمیل باعث صرفه جویی در هزینه و همچنین زمان خواهد شد.

تسمه تردمیل زمانی اسپرت

فروش تسمه تردمیل