تماس : 09127666385

آموزش نصب تسمه تردمیل

10 / 10
از 1 کاربر

از مهمترین قسمت های یک تردمیل که بیشترین استهلاک را در بین سایر قطعات تردمیل دارد، تسمه تردمیل میباشد. در واقع تسمه تردمیل ها فضایی را ایجاد میکنند که کاربر بتواند بر روی آن بدود. تردمیل ها دو نوع خانگی و باشگاهی دارند و از همین رو تسمه آنها نیز از نظر ابعاد با یکدیگر متفاوت است. تردمیل خانگی و باشگاهی تسمه هایی با ضخامت ۱.۴ و ۱.۸ دارند. البته بهترین حالت ضخامت تسمه تردمیل ۱.۶ و ۱.۸ میباشد. قبل از خرید تسمه تردمیل به این موضوع دقت داشته باشید که باید ابتدا تسمه تردمیل موجود بر روی دستگاه خود را به دقت اندازه گیری کنید و سپس نسبت به ابعاد، ‌تسمه تردمیل مناسب را تهیه کنید. تسمه تردمیلی را انتخاب کنید که از کیفیت بالایی برخوردار باشد. تسمه تردمیل ها به دلیل تماس با پا همیشه در معرض خوردگی و فرسایش قرار دارند پس باید تسمه تردمیل از کیفیت بالایی برخوردار باشد تا زمان تعویض آن طولانی باشد و مجبور نباشید در کوتاه مدت برای تعمیر تردمیل اقدام کنید. نصب تسمه تردمیل یکی از انواع تعمیر تردمیل محسوب میشود که باید با دقت بالا انجام شود.

در ادامه با آموزش نصب تسمه تردمیل خانگی و باشگاهی با شما خواهیم بود. البته به یاد داشته باشید در صورتیکه با آموزش نصب تسمه تردمیل باشگاهی و خانگی نیز قادر به انجام این کار نیستید باید از متخصصین این کار بمنظور نصب آن کمک بگیرید. نکته دیگر در مورد آموزش نصب تسمه تردمیل خانگی و همچنین باشگاهی، یکسان بودن نوع تعمیر آنها میباشد و فقط قطعات به کار رفته در تردمیل ها ممکن است متفاوت باشد.

آموزش نصب تسمه تردمیل باشگاهی و خانگی:

در ابتدا بایدابزار مخصوص نصب تسمه تردمیل را استفاده کنید که ازدسته ابزار تعمیر تردمیل محسوب میشوند. آچار مخصوص که یک پیچگوشتی بوده و سر آن به صورت شش ضلعی و ستاره ای میباشد. پیچ گوشتی مناسب با پیچ های تردمیل که این پیچ ها در قسمت های مختلف تردمیل وجود دارند. چکش های مخصوص یا ضربه گیر تعمیر تردمیل که باعث ضربه زدن و آسیب رساندن به تردمیل نشود. تسمه استاندارد و همچنین مناسب با تردمیل خود را تهیه کنید.

  1. در ابتدا قبل از شروع برق تردمیل را از پریز جدا کنید. سپس از طریق پیچ گوشتی پیچ های قسمت جلویی تردمیل را بازکنید. بعد از باز شدن پیچ ها، قاب را از جای خود خارج کنید.
  2. بعد از قسمت جلو به سراغ قسمت عقبی تردمیل رفته و پیچ های عقبی را باز کنید. بعد پوشش غلتک عقبی را بردارید.
  3. پیچ هایی که غلتک انتهایی را نگاه داشته اند باز کنید.
  4. با چکش ضربه های آرامی به محافظ های کناری زده و آنها را جدا کنید. دقت داشته باشید ضربه زدن آسیبی به دستگاه وارد نکند.
  5. با باز کردن محافظها میتوانید پیچ های تخته تردمیل را مشاهده کرده و از طریق آچار آنها را باز کنید.
  6. بعد از آن به سراغ غلتک جلویی رفته و تسمه تردمیل را جدا کنید. همانند غلتک عقبی این غلتک ها را نیز جدا کنید.
  7. تخته و تسمه را از دستگاه جدا کنید. تسمه را از دور تخته برداشته و با تسمه جدید جایگزین کنید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :