تماس : 09127666385

تعمیر تردمیل و مشکلات متداول آن

10 / 10
از 1 کاربر

می توان گفت تردمیل برای تمامی افراد به غیر از افرادی که هرگونه مشکل مفاصل در پا دارند مناسب می باشد. در بسیاری دیگر از بیماری ها نیز با دستور پزشک می توان از تردمیل استفاده نمود.

تردمیل به دلایل مختلفی امکان خرابی دارد و قسمت های مختلف آن ممکن است دچار ایرادات و یا خرابی هایی شوند که در این زمان شما به تعمیر تردمیل نیاز خواهید داشت.

در ادامه متداول ترین مشکلات تردمیل را بررسی می کنیم

نا منظم بودن سرعت تردمیل

در برخی از مواقع که شما بر روی تردمیل می دوید احساس می کنید که تردمیل دارای سرعت هماهنگی نمی باشد در این زمان تردمیل شما دچار مشکل شده و شما باید تنظیمات مربوطه را با توجه به دفترچه تردمیل انجام دهید ولی اگر مشکل همچنان پا برجا بود شما احتیاج به تعمیر تردمیل خواهید داشت. برای تعمیر تردمیل برای رفع این مشکل می توانید تسمه تردمیل را بررسی نمایید و در صورتی که در آن پیچ و خمی ایجاد شده بود آن را رفع نمایید.

لرزش تسمه

در صورتی که بر روی تردمیل می دوید ولی احساس لرزش بر روی تردمیل می کنید می توانید تسمه را مجددا تنظیم کرده و سفت نمایید. ولی یادتان باشد تسمه را بیش از حد سفت نکنید تا چون ممکن است تسمه با عرشه تردمیل ایجاد اصطکاک نموده و شما بر روی تردمیل سر بخورید بنابراین باید یک شکاف 2 تا 3 اینچ در این بین بگذارید تا بعد از تعمیر تردمیل دچار سرخوردگی نشوید.

مشکل در نمایشگر تردمیل

در صورتی که در قسمت نمایشگر نیاز به تعمیر تردمیل داشته باشید باید طول سیم و پیچ و تاب هایی که در سیم ایجاد شده است را بررسی نمایید و در صورتی که پیچ و تاب را در طول سیم مشاهده نمودید باید آن ها را برطرف نمایید همچنین در صورتی که می بینید سیمی خراب و کهنه شده است  باید آن ها را تعویض نموده و سیم های نویی را جایگزین نمایید. برای تعمیر تردمیل در بسیاری از موارد می توانید آهنربایی را که بر روی چرخ لنگر قرار دارد بردارید و راه اندازی مجدد آن می باشد. این کار را برای تعمیر تردمیل در قسمت های مختلف انجام دهید احتمال دارد به نتیجه برسید و احتمال دارد هم نتیجه نگیرید به هر حال کار ساده ای است و می توانید آن را امتحان نمایید.

احساس بوی سوخته از تردمیل

در صورتی که احساس کردید از تردمیل بوی سوختگی می آید تعمیر تردمیل ممکن است مربوط به قسمت های مختلفی از تردمیل باشد. در صورت بروز این مشکل باید فوراً تردمیل را خاموش کرده و سیم را از برق بکشید. یکی ارز دلایلی که ایجاد بوی سوختگی می کند این است که بین کف تردمیل و پشت تردمیل اصطکاک ایجاد شده باشد و یا ممکن است در الکترونیک تردمیل مشکلی پیش آمده باشد که تمامی این مشکلات ممکن است باعث آتش گرفتگی شود بنابراین پس از خاموش کردن تردمیل و کشیدن تردمیل از برق سریعاً اقدام به تعمیر تردمیل نمایید.

تعمیر موتور یکی از مهم ترین بخش ها در تعمیر تردمیل

در صورتی که موتور تردمیل دچار خرابی شود شما ممکن است متحمل هزینه تعویض موتور تردمیل شوید که یکی از پر هزینه ترین قسمت های تعمیر تردمیل می باشد. موتور تردمیل ممکن است از کار افتاده باشد و یا اینکه ضعیف کار کند و یا به شکل غیر قابل کنترلی با آخرین سرعت ممکن کار کند و مدار موتور تردمیل نیاز به تعنیر داشته باشد. برای تعمیر تردمیل در قسمت موتور باید به شرکت های معنبر و متخصص مراجعه نمایید.

تعمیر تردمیل در قسمت تسمه

اگر بر روی تسمه تردمیل اصطکاک زیادی ایجاد شود تسمه متحرک دچار گرمای زیادی می شود و باعث می شود تسمه تردمیل به خوبی کار نکند و نتوانید به خوبی از تردمیل استفاده نمایید. بنابراین برای جلوگیری از این مشکل و اینکه کمتر به تعمیر تردمیل نیاز داشته باشید باید تسمه را به شکل مرتب گریس کاری کنید تا تسمه دچار مشکل نشود.س ولی اگر اصطکاک تسمه بیش از حد زیاد شود شما به مجبور به تعویض تسمه تردمیل خواهید شد. اگر شما تا حدی اطلاعاتی در زمینه تعمیر تردمیل داشته باشید می توانید جلوی بسیاری از خرابی های تردمیل را بگیرید تا تردمیل بیش از این خراب نشود.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :