تماس : 09127666385

سرویس تردمیل

10 / 10
از 2 کاربر

یکی از راه هایی که باعث میشود تا دستگاه تردمیل دیرتر دچار خرابی شود، سرویس تردمیل است. با سرویس تردمیل که به صورت دوره ای انجام میشود، از طریق روش های مخصوص میتوان عمر قطعات تردمیل را افزایش داد. تمیز نگه داشتن و همچنین روغنکاری قطعات تردمیل از جمله روش های سرویس تردمیل میباشند. اگر از نحوه سرویس و همچنین تعمیر تردمیل اطلاعاتی ندارید میتوانید با کمک گرفتن از سرویسکار تردمیل که در این زمینه تجربه و تخصص دارد سرویسکاری تردمیل را انجام دهید. سرویس کار تردمیل از طریق ابزار و تجهیزات مخصوص میتواند نسبت به تشخیص قطعاتی که نیاز به سرویس و یا تعمیر تردمیل دارند، کار را به نحو احسن انجام دهد. سرویس کار تردمیل میتواند در محل زندگی شما، تعمیر تردمیل و همچنین سرویس تردمیل را انجام داده و شما را از حمل تردمیل به تعمیرگاه بی نیاز کند. هزینه سرویس تردمیل نیز بستگی به نوع سرویس دستگاه تردمیل دارد. ممکن است تردمیل شما دچار خرابی قطعه ای خاص باشد که باید با قطعه ای نو جایگزین شود. در صورت تعویض قطعه به طبع هزینه سرویس تردمیل بالاتر خواهد رفت. نوع تردمیل نیز از جمله موارد تاثیرگذار در هزینه سرویس تردمیل میباشد. ممکن است تردیمل شما از نوعی خاص و یا قدیمی باشد که در این صورت هزینه تعویض قطعه و همچنین سرویس آن بالاتر خواهد رفت. در ادامه با نحوه سرویس تردمیل با شما خواهیم بود.

نحوه سرویس تردمیل :

قبل از شروع باید به این نکته اشاره کرد که نحوه سرویس تردمیل باید به گونه ای باشد که تمامی موارد سرویس تردمیل قدم به قدم اجرا شده و فقط به سرویس یک قسمت اکتفا نکنید. در هنگام دویدن بر روی تردمیل بدن دچار تعریق شده و باعث میشود تا عرق شما بر روی دستگاه چکه کند. چکه کردن عرق بر روی صفحه نمایش تردمیل میتواند باعث اتصال و سوختگی آن شود. توسط یک دستمال نخی و همچنین خشک، صفحه نمایش تردمیل را در هر بار استفاده تمیز کنید. نواز نقاله نیز مانند صفحه نمایش در صورت وجود عرق باید تمیز شود. عرق بدن میتواند در بافت های نوار نقاله نفوذ کرده و پاک کردن آن در آينده سخت تر خواهد شد.نحوه تمیز کردن صفحه نمایش و تسمه تردمیل بدین صورت است که با یک دستمال نخی که توسط کمی آب خیس شده، نقاط مورد نظر را پاک کنید. توجه داشته باشید استفاده از مواد شیمیایی برای تمیز کردن مناسب نمیباشد و ممکن است به دستگاه آسیب برساند.حداقل هفته ای یک بار هم که شده اطراف تردمیل را به خوبی جارو برقی بکشید. تمامی حفره ها و شیارهای موجود بر روی تردمیل را با جارو برقی تمیز کنید. مکش جاروبرقی میتواند تمام گرد و خاک و پرزهای موجود در شیارها را بمکد.

قاب موتور را باز کرده و گرد و خاک های اطراف موتور را با جاروبرقی تمیز کنید. البته این کار را زمانی انجام دهید که دستگاه از دوشاخه خارج شده و ۱۰ دقیقه از خاموش شدن آن گذشته باشد.

روغنکاری تسمه تردمیل از جمله  موارد بسیار مهم در سرویس تردمیل میباشد که تمام متخصصین این کار و همچنین سازندگان دستگاه تردمیل توصیه اکیدی بر روی این موضوع دارند.